domy szkieletowe

DREWMAR

Jacek Przybylski
ul. Wiślańska 8a
43-430 Skoczów

EN DE FR

Energooszczędność - Domy energooszczędne

 
domy szkieletowe energooszczędne

Energooszczędność jest obecnie bardzo istotną kwestią w budownictwie. Nowy typ budownictwa określany mianem budownictwa energooszczędnego umożliwia uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego i zmniejszenie zużycia energii, czyli kosztów eksploatacji budynku. W ostatnich latach świadomość inwestorów w tym zakresie znacznie się zwiększyła, a domy energooszczędne cieszę się coraz większą popularnością , zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Budynki energooszczędne to takie które zużywają o 25-50% mniej energii niż budynki spełniające wymagania aktualnych przepisów. Zapotrzebowanie na energię cieplną budynków, określane jest za pomocą współczynnika EA tj. sezonowego zapotrzebowania na ciepło wyrażanego w kWh/m²rok. W spełniających obowiązujące normy domach tradycyjnych, zużycie energii równe jest ok. 120 kWh/m²rok, natomiast w przypadku domów energooszczędnych waha się w granicach 30 – 70 kWh/m²rok.

Technologia szkieletu drewnianego, oferowana przez DREWMAR, zdecydowanie jest najlepszym rozwiązaniem na współczesny energooszczędny dom mieszkalny. Wynika to z faktu, iż ściany domu w tej technologii wypełnione są w całości izolatorami o wysokich parametrach termicznych. Ściany stanowią neutralną przegrodę i nie kumulują w sobie energii cieplnej z zewnątrz, ani z wewnątrz budynku.

Izolacyjność termiczna ściany zewnętrznej w oferowanej przez nas technologii wynosi U = 0,15 [W/m²K]. Taki współczynnik przenikania ciepła spełnia wymagania w zakresie ścian zewnętrznych budownictwa pasywnego.

W odróżnieniu od budynku pasywnego, dom energooszczędny nie musi spełniać wielu rygorystycznych warunków w zakresie bryły konstrukcji oraz jego lokalizacji. Z pewnością technologia budownictwa energooszczędnego, także przyniesie znaczące oszczędności w zakresie kosztów związanych z utrzymaniem budynku.

Należy pamiętać, iż budynek energooszczędny może być wyposażony w dowolny system grzewczy i w każdym przypadku przyniesie zadawalające efekty.

DREWMAR Jacek Przybylski
ul. Wiślańska 8a, 43-430 Skoczów
tel. 604 949 398
e-mail: biuro@domy-drewmar.pl

Domy drewniane Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko